"Klasyczne" potrącenie dziecka na pasach. Jeden kierowca go przepuścił, a drugi w niego uderzył

Marszew | fot. Google Street View
Marszew | fot. Google Street View

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w powiecie pleszewskim.

To nie było spokojne czwartkowe popołudnie na drogach w rejonie Pleszewa. Najpierw, około 14.30 w Marszewie, potrącony przez samochód został 11-letni chłopiec. - Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przed przejściem zatrzymał się kierujący pojazdem wolnobieżnym, 45-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego, aby przepuścić przechodzącego przez przejście 11-latka. W tym czasie 21-letnia mieszkanka Pleszewa, kierując samochodem marki Seat, ominęła stojący przed przejściem pojazd i potrąciła chłopca - wyjaśnia policja.

S.U. Bałtyk w Kołobrzegu - wypoczynek, który zostaje w pamięci. Najlepsza lokalizacja, uzdrowiskowy klimat, morze na wyciągnięcie ręki. Rezerwuj teraz i wypocznij tak, jak lubisz - www.subaltyk.pl
REKLAMA

Dziecko z obrażeniami trafiło do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Około 16.20, na ulicy Poznańskiej w Pleszewie, doszło do kolejnego potrącenia. Tym razem 49-letniej pieszej. Kobieta została potrącona przez 52-letniego rowerzystę, który nie ustąpił jej pierwszeństwa na oznakowanym przejściu dla pieszych. Sprawcę ukarano mandatem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
13℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
5.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro