Reklama
Reklama

Poznańska spółka z zakazem od Komisji Nadzoru Finansowego: "rażące naruszenie obowiązków"

fot. KNF
fot. KNF

Spółka nie może prowadzić działalności w zakresie usług płatniczych.

Komisja Nadzoru Finansowego w czwartek podjęła decyzję o zakazaniu poznańskiej spółce GG TAXO wykonywania działalności "w zakresie usług płatniczych w charakterze biura usług płatniczych". Powód? Rażące naruszenie obowiązków związanych z prowadzeniem tej działalności wynikających z ustawy o usługach płatniczych.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

KNF podaje konkretnie, jakich obowiązków nie dopełniła firma. - Nie przekazano Komisji informacji o łącznej wartości i liczbie transakcji płatniczych wykonanych przez biuro usług płatniczych w poszczególnych miesiącach danego roku - do 31 stycznia następnego roku, nie poinformowano Komisji o zmianie adresu oraz siedziby wykonywania działalności, nie zawarto umowy gwarancji bankowej albo ubezpieczeniowej albo umowy ubezpieczenia przed upływem terminu obowiązywania umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej biur usług płatniczych - wymienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro