Reklama

Nowe dzieło KAWU bez zgody konserwatora zabytków

fot. Anna Gawrysiak-Knez
fot. Anna Gawrysiak-Knez

Wracamy do sprawy.

Już w środę informowaliśmy, że na kamienicy przy skrzyżowaniu Żupańskiego i Różanej na Wildzie pojawił się nowy, niewielki mural autorstwa KAWU. Przedstawia Kota w butach czytającego książkę. Dzieło powstało przy miejskiej biblioteczce i dzierżawca budynku wyraził zgodę na to, by artysta namalował tu mural.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Jak podawaliśmy w środę, mural wzbudził skrajne emocje - wiele osób skarży się, że jest nieładny, a do tego pytają, jakim prawem mural powstał na kamienicy i czy wie o tym MKZ. Zapytaliśmy o to Miejskiego Konserwatora Zabytków i dostaliśmy odpowiedź. - Kamienica znajduje się w obszarze ochrony konserwatorskiej. Miejski Konserwator Zabytków nie wydawał pozwolenia na wykonanie przesłanego "muralu", w związku z tym będzie wyjaśniał sprawę w zakresie zgodności z przepisami ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami - zaznacza Jacek Maleszka, zastępca dyrektora Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków UMP.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro