Reklama
Reklama

Przygotowują Śniadania Wielkanocne w dwóch terminach. Jest apel o kiełbasy, szynki i babki!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Tomasz z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Tomasz z Pixabay

Fundacja Barka potrzebujących zaprasza nie tylko w Niedzielę Wielkanocną, ale też tydzień później w Wielkanoc prawosławną.

"U nas w Barce - po raz kolejny - będziemy świętować podwójnie" - zapowiada Elżbieta Malik z Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka. Jak wyjaśnia, będzie to tradycyjne spotkanie dla osób samotnych, ubogich i w kryzysie bezdomności, które odbędzie się o godzinie 11:00 w niedzielę 9 kwietnia 2023. To nie wszystko. Od wybuchu wojny w Ukrainie Barka przygotowuje się również do Wielkanocy prawosławnej dla gości z Ukrainy, którzy przed wojną znaleźli schronienie w Poznaniu. Spotkanie planowane jest na niedzielę 16 kwietnia, na godzinę 11:00.

"Jak można sobie wyobrazić potrzeby są ogromne, dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie tych wydarzeń" - apeluje Malik.

Co jest najbardziej potrzebne? Przedstawiciele Barki wymieniają kilka produktów to: biała kiełbasa, kiełbasa śląska lub frankfurterki, wszelkie szynki, pasztety pieczone lub pakowane pojedynczo, schab oraz babki.

Produkty można przywozić każdego dnia w godzinach od 7:00 - 20:00, do siedziby Fundacji Barka, na ul. Św. Wincentego 6/9 w Poznaniu.

"Można nas również wesprzeć finansowo wpłacając darowiznę na konto Fundacji: PL07 1090 1362 0000 0000 3611 3738 lub poprzez płatność @PayU https://barka.org.pl/kontakt/"- kończy Elżbieta Malik.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro