Reklama
Reklama

Bardzo dobra informacja dla poznańskich pacjentów. Kolejny szpital ma supernowoczesnego robota chirurgicznego

fot. Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu FB
fot. Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu FB

Robot da Vinci trafił do Szpitala św. Rodziny.

Dwa tygodnie temu informowaliśmy na epoznan.pl, że robot da Vinci trafił do Szpitala im. Strusia. Pozwoli na wykonywanie operacji m.in. w ramach Oddziału Urologicznego zapewniając małą inwazyjność zabiegów dla pacjentów. Tymczasem w środę do Szpitala św. Rodziny także dotarł robot da Vinci.

- Z dumą dołączamy do chirurgiczno-robotycznej rodziny ! Robot da Vinci jest już w Szpitalu św. Rodziny w Poznaniu. Nasi urolodzy się szkolą. Wkrótce zaczną operować z użyciem tego pionierskiego urządzenia - informuje lecznica. - Robot da Vinci umożliwia wizualizację pola operacyjnego w obrazie trójwymiarowym, w dziesięciokrotnym powiększeniu. Narzędzie umożliwi nam przeprowadzanie operacji leczących nowotwór prostaty w zupełnie nowej jakości, zapewniając niespotykaną precyzję wykonania zabiegu prostatektomii radykalnej - dodaje.

Sprzęt dla Szpitala św. Rodziny został sfinansowany przez Urząd Marszałkowski. Ma być wykorzystywany nie tylko w trakcie operacji leczących nowotwór prostaty, ale też w operacjach ginekologicznych. - Zastosowanie robota da Vinci w operacjach ma bezpośrednie przełożenie na proces i czas rekonwalescencji po zabiegu. Urządzenie cechuje się precyzyjnymi i minimalnymi nacięciami ciała pacjenta. Możliwe jest szybsze dotarcie do zmienionych chorobowo miejsc (również w trudno dostępnych przestrzeniach), a tym samym zminimalizowanie uszkodzenia tkanki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
14.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro