Reklama
Reklama

Jest akt oskarżenia w sprawie porwania i zgwałcenia 14-letniej poznanianki

fot. LT
fot. LT

W poniedziałek prokuratura skierowała akt do sądu.

- Prokuratura Okręgowa w Poznaniu zakończyła śledztwo dotyczące porwania i brutalnego gwałtu 14-letniej mieszkanki Poznania. Zdarzenie miało miejsce 22 lipca ubiegłego roku. Tego dnia małoletnia została wciągnięta do samochodu kierowanego przez Paulinę K., a następnie wspólnie z Alanem O. i trojgiem nieletnich przemocą wywieziona z Poznania do miejscowości Złotniki. Tam, pozbawiona wolności i poniżana, została ona zgwałcona ze szczególnym okrucieństwem. Wszystkie osoby biorące udział w tym okrutnym traktowaniu pokrzywdzonej, nagrały jego przebieg telefonami komórkowymi. Jej cierpienia przerwali policjanci, którzy zawiadomieni o jej uprowadzeniu, podjęli skuteczną akcję poszukiwawczą i zatrzymali jej oprawców - wyjaśnia Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. - Według ustaleń śledztwa, motywem ich działania była kwestia związana ze zwrotem przez pokrzywdzoną 20 zł za uszkodzoną grzałkę w e-papierosie - dodaje.

39-letniej wówczas Paulinie K. Oraz 17-letniemu Alanowi O. postawiono zarzuty uprowadzenia, pozbawienia wolności i brutalnego zgwałcenia 14-latki oraz utrwalania telefonami komórkowymi treści pornograficznych. - Podejrzana odpowie przed sądem także za prowadzenie samochodu bez uprawnień oraz groźby wrzucenia do bagażnika i pobicia adresowane wobec nieletniego znajomego pokrzywdzonej.

Zarówno Paulina K., jak i Alan O. od lipca przebywają w areszcie. Częściowo przyznają się do winy, ale każde z nich umniejsza swój udział w przestępstwach. Grozi im do 15 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro