Reklama
Reklama

We wszystkich tramwajach w Poznaniu bilet kupisz już zbliżeniowo. Trwa montaż urządzeń w autobusach

fot. ZTM Poznań
fot. ZTM Poznań

Cały proces ma się zakończyć maksymalnie na początku maja.

- We wszystkich tramwajach oraz w części autobusów MPK Poznań zostały zamontowane terminale, które umożliwiają zakup jednorazowych biletów czasowych lub 24-godzinnych przy użyciu zbliżeniowej karty płatniczej lub smartfona obsługującego technologię HCE lub NFC - podał Zarząd Transportu Miejskiego.

Przypomnijmy, że już od kilku tygodni pasażerowie podróżujący autobusami podmiejskimi mogą korzystać z blisko 200 takich terminali. Teraz skorzystają z nich także pasażerowie w mieście. - Właśnie zakończono montaż we wszystkich tramwajach MPK w Poznaniu i sukcesywnie trwa instalacja w autobusach MPK w Poznaniu. Na dzień dzisiejszy zamontowano urządzenia OPS we wszystkich autobusach stacjonujących na zajezdni Kacza. Na przełomie kwietnia i maja planowane jest zakończenie montażu urządzeń w pozostałych autobusach, które stacjonują na zajezdni Warszawska, co będzie jednoznaczne z zakończeniem całego procesu uruchamiania systemu płatności kartą zbliżeniową na liniach Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu - dodaje ZTM.

Pojazdy, w których zakup biletu jest możliwy zbliżeniowo, są oznaczone specjalną naklejką. - Naklejka ma szczególne znaczenie w przypadku pociągów tramwajowych składających się z dwóch wagonów, dlatego apelujemy do pasażerów chcących skorzystać z systemu o zwracanie uwagi na oznaczenie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
13.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro