Reklama

Park Handlowy Franowo: jest zielone światło

Na wczorajszej sesji Rady Miasta radni dali zielone światło dla inwestycji, które mają się odbyć na Franowie: uchwalono plan zagospodarowania dla tego obszaru. Ma tam powstać m.in. Park Handlowy Franowo, który ma kosztować kilkadziesiąt milionów złotych.

Obszar do zagospodarowania na Franowie ma 37 hektarów. Ma tu powstać centrum handlu i usług z odpowiednią infrastrukturą techniczną i elektroenergetyczną. Jedną z inwestycji, która na pewno tam powstanie jest Park Handlowy Franowo - projekt rozbudowy sklepu IKEA.

Ze względu na to, że Franowo się rozwija, powstaje problem komunikacyjny - nie ma tu pętli tramwajowej. MPK jest jednak coraz bliżej podpisania odpowiedniej umowy, która pozwoli na wybudowanie pętli. Możliwe, że budowa rozpocznie się w przyszłym roku.

Uchwała radnych ma zapewnić rozwój Franowa. Niedaleko obszaru, na którym powstanie m.in. Park Handlowy Franowo powstawnie Poznańskie Centrum Logistyczne Franowo-Żegrze, które zostanie dofinansowane ze środków unijnych. O tym projekcie pisaliśmy już wczoraj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro