Reklama
Reklama

Cyrk przyjechał do Poznania, widzowie rozjeżdżali trawniki na wildeckim skwerze. "Kto za to zapłaci i jak szybko miasto zamierza naprawić zniszczony trawnik?"

fot. Maciej
fot. Maciej

Sprawa oburzyła mieszkańców okolicy.

W sobotę i niedzielę w Poznaniu można było wziąć udział w cyrkowych pokazach Cyrku Zalewski. Tym razem cyrkowy namiot ustawiono na terenie znajdującym się pod pieczą Zarządu Zieleni Miejskiej - konkretnie na skwerze Karola Hoffmanna w pobliżu ulicy Dolna Wilda.

- Ktoś w Urzędzie Miasta Poznania chyba wydał bezmyślną zgodę na rozstawienie Cyrku na trawniku na skwerze Karola Hoffmanna. Trawa już została zniszczona przez samochody (gości i cyrkowców). Zastanawiam się, kto za to zapłaci i jak szybko Miasto zamierza naprawić zniszczony trawnik? Naprawa z budżetu to naprawa z pieniędzy moich i każdego poznaniaka, który płaci tutaj podatki. Czy może urzędnik, który wydał tę nieprzemyślaną zgodę, pokryje koszty naprawy honorowo z własnej kieszeni? - dopytuje nasz Czytelnik Maciej.

Zapytaliśmy w Zarządzie Zieleni Miejskiej o kwestię zniszczonej trawy. Czekamy na odpowiedź. Cyrkowe pokazy odbywały się w sobotę i niedzielę, w poniedziałek Cyrk Zalewski jest już w innym mieście. Czy w weekend interweniowali tu strażnicy miejscy? - W sobotę funkcjonariusze byli na miejscu i sprawdzali zezwolenia na parkowanie na terenie zielonym ekipy cyrku - mówi nam Anna Nowaczyk z SM. - W pobliżu było zaparkowanych jeszcze kilka innych samochodów, których kierowcy na widok mundurowych się rozjechali - dodaje.

Co z niedzielą? Wówczas przy cyrku parkowały dziesiątki samochodów widzów. - W niedzielę nasze siły były przerzucone przede wszystkim na Motor Show i w rejon stadionu, gdzie odbywał się mecz. Mamy jednak kilkanaście zgłoszeń od mieszkańców i rady osiedla w sprawie samochodów zaparkowanych przy cyrku. Zajmujemy się tymi zgłoszeniami - zapewnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro