Reklama
Reklama

Nawet kilka tysięcy złotych za "drobiową recydywę"

fot. WITD Poznań
fot. WITD Poznań

30 marca wielkopolscy inspektorzy z Leszna zatrzymali dynamicznie do kontroli zespół pojazdów, który z ładunkiem drobiu ważył 41,85 tony zamiast normatywnych 40 ton.

Kierowca lokalnego przedsiębiorcy przewoził żywe kurczaki i chcąc uniknąć kontroli, zjechał w boczną drogę przed inspekcyjnym punktem kontrolnym. Po zatrzymaniu przez inspektorów okazało się, że to, jak mówią inspektorzy "drobiowa recydywa". Dzień wcześniej ten sam przeładowany zestaw zatrzymał patrol inspekcji z Leszna.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

"Przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej spowodowało też przekroczenie dozwolonego nacisku pojedynczej osi napędowej ciągnika na drogę o 0,5 t. Nacisk wyniósł 12 t zamiast 11,5 t - informują inspektorzy WITD.

"W związku z tymi naruszeniami w stosunku do przewoźnika toczyć się będzie postępowanie administracyjne zagrożone karą 6000 zł. Kierowcę inspektorzy ukarali mandatem w wysokości 500 zł. Z uwagi na zebrany materiał dowodowy postępowanie będzie się toczyć również wobec załadowcy i będzie zagrożone karą również w wysokości 6000 zł" - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
37.48 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro