Reklama
Reklama

Śnieżycowy Jar przekwita. Ostatnia szansa, by w tym roku odwiedzić rezerwat

fot. Nadleśnictwo Łopuchówko, Lasy Państwowe / FB
fot. Nadleśnictwo Łopuchówko, Lasy Państwowe / FB

Do rezerwatu znów możemy wejść przez cały weekend.

Rezerwat znajduje się w okolicach Starczanowa pod Murowaną Gośliną. Istnieje od ponad 40 lat i można w nim znaleźć tysiące śnieżyc wiosennych, których naturalnym środowiskiem są głównie obszary górskie. Są one pod ochroną i znajdują się na liście zagrożonych wyginięciem. Miejsce można znów odwiedzić w najbliższy weekend. Niestety może być to ostatnia szansa w tym roku.

"Coraz więcej roślin w rezerwacie przyrody Śnieżycowy Jar przekwita. W rezerwacie pojawiają się już inne rośliny aspektu wiosennego, co oznacza, że czas śnieżycy dobiega końca. Wciąż jednak można znaleźć zwarte kępki białych kwiatów, które zaczynają więdnąć i blednieć" - informują leśnicy z Nadleśnictwa Łopuchówko. "Mając na względzie szybko zachodzące procesy fenologiczne, będzie to ostatnia szansa, aby w tym roku odwiedzić rezerwat" - dodają.

Każdego roku do rezerwatu zmierzają tłumy zwiedzających, by zobaczyć piękne rośliny oraz odpocząć z dala od miasta. Pamiętajmy jednak, by zawsze przed planowaniem takiej wycieczki sprawdzić, czy wstęp do rezerwatu jest możliwy.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
51.64 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro