Reklama
Reklama

Tramwaje od rana jeżdżą przez ul. Św. Marcin i Towarową."To nie primaaprilisowy żart!"

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Zgodnie z zapowiedziami tramwaje wróciły na trasę od ronda Kaponiera, przez ul. Św. Marcin i Towarową, do ul. Matyi.

Próbne przejazdy prowadzone w ostatnich dniach ostatecznie potwierdziły gotowość nowego torowiska i sieci trakcyjnej do obsługi przejazdów z pasażerami na pokładzie. Tym samym od pierwszych porannych kursów w sobotę "dwójka" z Ogrodów kursuje dotychczasową trasą przez ulicę Zwierzyniecką do Kaponiery, a potem przez Św. Marcin, Towarową i Matyi do przystanku Wierzbięcice, a następnie przez ulice Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 r. na Dębiec.

"Dzięki otwarciu trasy przez ulicę Św. Marcin i Towarową, tramwajami linii nr 2 będzie można dojechać bliżej centrum - zwłaszcza w rejon CK Zamek i al. Niepodległości. Będą się one zatrzymywać na przebudowywanym przystanku "Uniwersytet Ekonomiczny" przy ul. Towarowej" - zapowiadał Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Ze względu na powrót tramwajów 31 marca wprowadzone zostały zmiany organizacji ruchu dla kierowców jadących ul. Św. Marcin i al. Niepodległości. Wcześniej na ul. Św. Marcin poruszali się torowiskiem, a teraz mają do dyspozycji jezdnię z nową, równą nawierzchnią. "Zarówno w kierunku ronda Kaponiera, jak i Zamku kierowcy mogą jeździć po jednym pasie (dostępne są oba przylegające do torowiska tramwajowego). 31 marca także rozdzielony został ruch pojazdów na al. Niepodległości na odcinku od ul. Św. Marcin do ul. Taylora, tzn. na nitkę zachodnią i wschodnią. Oznacza to, że kierowcy tu także będą mogli wjechać na nowo wybudowaną jezdnię" - informowali w piątek przedstawiciele PIM.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
14.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro