Reklama
Reklama

Przejazd rowerowy za 760 tys. zł połączy Pogodną i Chociszewskiego

fot. ZDM
fot. ZDM

Ruszyła budowa. To jeden z elementów projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego pn. "Rowerem przez Grunwald na os. Kopernika".

Wygodne i bezpieczne połączenie rowerowe biegnące spokojnymi ulicami osiedla Kopernika i Grunwaldu w kierunku Łazarza i centrum miasta to najważniejszy cel projektu PBO "Rowerem przez Grunwald na os. Kopernika". W jego ramach powstanie między innymi przejazd rowerowy przez ul. Grochowską, który wraz z fragmentami dróg rowerowych po obu stronach ulicy ułatwi przejazd jednośladem pomiędzy ul. Pogodną i Chociszewskiego.

"Obecnie południowy narożnik pomiędzy ul. Pogodną i Grochowską "przecięty" jest przedeptem biegnącym w stronę przejścia dla pieszych przez drugą z tych ulic. Już wkrótce powstanie w tym miejscu droga rowerowa o nawierzchni z betonu asfaltowego. Poprowadzi ona do przejazdu przez ul. Grochowską, który położony będzie po południowo-wschodniej stronie istniejącego przejścia dla pieszych (od strony Łazarza). Po drugiej stronie ulicy droga rowerowa zastąpi dotychczasowy, wykonany z trylinki chodnik prowadzący do ślepego zakończenia ul. Chociszewskiego" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

"W ramach inwestycji przebudowane zostaną również fragmenty chodników: od wlotu ul. Pogodnej do przejścia dla pieszych przez ul. Grochowską, przez pas rozdziału pomiędzy jezdniami ul. Grochowskiej oraz za przejściem dla pieszych, po jej północnej stronie. Chodnik biegnący wzdłuż ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 90 pozostanie bez zmian" - dodaje.

Pojawią się też nawierzchnie fakturowe ułatwiające poruszanie się osobom z dysfunkcjami wzroku. Planowane jest też uporządkowanie parkowania na skrzyżowaniu ul. Pogodnej i Grochowskiej.

Koszt prac to 760 tys. zł. Mają one potrwać do końca maja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
16.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro