Reklama
Reklama

Poznańskie schronisko chwilowo odwołuje swój apel. "Wasza pomoc przerosła nasze oczekiwania"

fot. Schronisko dla zwierząt w Poznaniu / FB
fot. Schronisko dla zwierząt w Poznaniu / FB

Był taki odzew, że zabrakło miejsca w magazynach.

Chodzi o ścinki papieru. O sprawie pisaliśmy już, gdy w mediach społecznościowych poznańskiego schroniska pojawił się kolejny apel. Zebrane ścinki papieru i stare gazety służą głównie kotom jako zamiennik dla żwirku. Akcja trwała od kilku miesięcy. Początkowo organizowana była jako pilotaż, ale kiedy rozwiązanie zostało zaakceptowane też przez kocich użytkowników - zbiórka została rozszerzona.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

"Wysokie ceny żwirków dla zwierząt motywują nas do szukania oszczędności. Dobrym sposobem na zastąpienie go jest wykorzystanie gazet oraz ścinków - dzięki temu makulatura zostaje ponownie wykorzystana, a dla nas to realne oszczędności" - podkreślała Katarzyna Frąckowiak z poznańskiego schroniska.

Do akcji przyłączyli się nie tylko mieszkańcy, ale też całe firmy i urzędy. Odzew był tak ogromny, że na chwilę zbiórka została wstrzymana. "Kochani, dziękujemy za zaangażowanie i zainteresowanie pomocą ścinkową dla naszych kotów. Wasza pomoc przerosła nasze oczekiwania. Dlatego chwilowo wstrzymujemy zbiórkę z uwagi na brak miejsca na magazynach" - informują za pośrednictwem portalu społecznościowego przedstawiciele poznańskiego schroniska.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
61.53 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro