Reklama

Jest szansa zasadzić własny dąb w niezwykłym lesie pod Poznaniem. Są szczegóły!

fot. RDLP w Poznaniu
fot. RDLP w Poznaniu

Chodzi o Las Nowożeńców. Chętni muszą się pospieszyć.

Pierwsze dęby w Lesie Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych zostały posadzone w we wrześniu 2012 roku, a do tej pory posadzono ich ok. 480. Na obecnie dostępnej powierzchni posadzono już 273 dęby szypułkowe a 15 kwietnia będą dosadzane kolejne. "Mamy jeszcze 30 wolnych drzewek, zapraszamy do wysyłania mailowych zgłoszeń do Nadleśnictwa Babki, decyduje kolejność zgłoszeń!" - informuje Tomasz Maćkowiak, naczelnik RDLP w Poznaniu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

"Corocznie wydarzenie cieszy się zainteresowaniem, przybywają na nie osoby, które poprzez posadzenie swojego dębu chcą upamiętnić wyjątkowe wydarzenie w ich życiu np. narodziny dziecka, zawarcie związku małżeńskiego, ale też powrót do ojczyzny z emigracji" -przypomina dr inż. Andrzej Konieczny dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

"Rocznica ślubu, narodziny dziecka, dowód miłości, przyjaźni czy też ważny jubileusz to niektóre z chwil, które upamiętnisz sadząc drzewko w Nadleśnictwie Babki. Pod sadzonką można zakopać przesłanie dla przyszłych pokoleń w postaci: listu, zdjęć, dokumentów upamiętniających wydarzenie, itp., umieszczonych w zalakowanej butelce - przygotowanej we własnym zakresie" - dodaje nadleśniczy Nadleśnictwa Babki - Robert Okińczyc.

Dojazd do Lasu Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych od drogi nr 431 relacji Kórnik-Mosina. "Zjeżdżamy do lasu w okolicach miejscowości Czołowo, na miejsce pokierują Państwa pracownicy Nadleśnictwa Babki." - dodaje Maćkowiak.

Formularz zgłoszeniowy i wszystkie szczegóły znajdziemy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro