Reklama

Pierwsza elektryczna ciężarówka w fabryce Volkswagena. "Wierzymy, że takie pojazdy są przyszłością, szczególnie w miejskim środowisku"

fot. Volkswagen Poznań
fot. Volkswagen Poznań

Samochód wykonywać będzie na co dzień wahadłowe kursy na ośmiokilometrowej trasie łączącej park dostawców w Swarzędzu z zakładem produkcyjnym w Poznaniu - Antoninku.

W pełni elektryczny samochód ciężarowy Scania 25P będzie wykorzystywany w procesie codziennych dostaw w systemie just-in-time do fabryki Volkswagen Poznań w Antoninku.

"Przewożony ładunek, to podzespoły produkowanego tam Volkswagena Caddy, a dokładnie jego tylne osie. Co ważne, jego wykorzystanie zaplanowano w systemie trzyzmianowym. Na potrzeby ładowania tego i przyszłych elektrycznych pojazdów wykorzystywanych przez Logistykę Volkswagen Poznań, na terenie zakładu Volkswagen Poznań powstała stacja ładowania aut zieloną energią o mocy 120 kW. Na takiej stacji można naładować samochód "do pełna" w niecałe 40 minut"- informuje Patrycja Kasprzyk, rzecznik Volkswagen Poznań.

"Wierzymy, że bezemisyjne ciężarówki, takie jak ta elektryczna Scania, są przyszłością, szczególnie w miejskim środowisku" - mówi Agnieszka Olenderek, Członek Zarządu ds. Finansów, Zakupów i IT . "Wdrożenie tego samochodu do floty Volkswagen Poznań to efekt partnerstwa Volkswagen Poznań i Scania Polska. To również kolejny krok w realizacji działań prośrodowiskowych wynikających z założeń strategicznych Grupy. Przypomnę, że już dzisiaj wszystkie nasze zakłady produkcyjne zasilane są w 100% energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Pierwszy elektryczny pojazd to także świetny przykład optymalizacji mający pozytywny wpływ na najbliższe sąsiedztwo. Zielona logistyka oznacza bowiem mniej emisji i hałasu do otoczenia" -dodaje.

Scania 25P B6x2*4NB to elektryczny pojazd ciężarowy, przeznaczony do realizacji zadań typowych dla dystrybucji miejskiej. Wyposażony jest w pięć baterii o łącznej pojemności 165 kWh, pozwalającej - w zależności od warunków - na ok. 8 godzin pracy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro