Reklama
Reklama

Nad Wartę przywieźli pojemniki na odpady. Będzie ich ponad sto

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Tereny nad Wartą z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.

Jak już wcześniej informowaliśmy na łamach epoznan.pl, umowa na sprzątanie terenów została już podpisana. Na brzegach rzeki podobnie jak w roku ubiegłym stanie 135 dużych pojemników na szkło, odpady zmieszane czy tworzywa sztuczne i papier. "Łączna kwota, która planowana jest do wydania na utrzymanie porządku w bieżącym roku, wynosi około 2 miliony 970 tysięcy złotych. W zeszłym roku kwota wydatkowana na utrzymanie czystości była niższa o około 700 tysięcy złotych, przy czym należy zaznaczyć, że wynika to ze wzrostu cen za poszczególne usługi" - powiedziała w rozmowie z dziennikarzami Radia Poznań Katarzyna Przybysz z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.

Jak zapowiadano, pojemniki mają się pojawić w tym miejscu od 1 kwietnia. Śmietniki można było zobaczyć nad Wartą już dziś.

Tereny nad Wartą są na bieżąco monitorowane pod kątem czystości, a także sprzątane przez służby miejskie. W utrzymaniu porządku nad rzeką kluczową rolę odgrywają też sami odwiedzający te tereny poznaniacy. Co roku służby przypominają, że za zaśmiecanie miejsc dostępnych publicznie grozi mandat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro