Reklama
Reklama

Plaga szczurów na Grunwaldzie. "Osobiście usuwałam jednego z klatki schodowej"

fot. Czytelniczka
fot. Czytelniczka

O pladze szczurów na Grunwaldzie informują mieszkańcy. "Jako wspólnota mieszkaniowa, za pośrednictwem naszego zarządcy, BOM 6 pisaliśmy monity do ZKZL w związku z wychodzącymi szczurami spod przychodni mieszczącej się na ul. Grochowska 50. Bez żadnej odpowiedzi. Miasto około 2 miesięcy temu postawiło ogrodzenie. Odgrodzili chodnik, tworząc wybieg dla szczurów, które mogą spokojnie wychodzić spod budynku. Gryzonie wyskakują z kontenerów zasieku. Dodatkowo spokojnie się rozmnażając ,przechodzą na budynek nr 13/15 ul. Rycerskiej. Osobiście usuwałam szczura z klatki schodowej" - pisze nasza Czytelniczka, przesyłając film (można go zobaczyć tutaj). "Szkodniki wykopują tunele pod chodnikiem, uszkadzając kostkę brukową. Robi my regularną deratyzację, a także wizytacje szczurołapa , jednak jeśli miasto nie zacznie działać nie podołamy temu. Sądzę, że to nie jesteśmy jedyni zmagający się z tym problemem" - dodaje.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

O komentarz poprosiliśmy ZKZL. Jak podkreślają przedstawiciele spółki, budynek przy ul. Rycerskiej należy do wspólnoty a ZKZL działać może jedynie na swoim terenie. I zapewnienia, że takie działania są prowadzone.

"W budynku NZOZ przy ul. Grochowskiej 50 w ramach obowiązkowej deratyzacji w dniach 21-23 marca 2023 r. zostały wystawione stacje deratyzacyjne" - informuje Łukasz Kubiak z ZKZL. "W dniu 29.03.2023 otrzymaliśmy zgłoszenie od zarządcy wspólnoty mieszkaniowej Rycerska 13-15 o występowaniu szczurów miedzy innymi w okolicy budynku NZOZ Grochowska 50. W związku z powyższym zostały podjęte działania mające na celu zwiększenie ilości stacji deratyzacyjnych zwłaszcza przy pojemnikach na śmieci i w piwnicy budynku, o czym drogą mailową został powiadomiony zarządca" - dodaje.

"Jednocześnie informujemy, że Najemcy budynku NZOZ przy ul. Grochowskiej 50 nie zgłaszali występowania gryzoni w budynku i na terenie do niego przyległym" - kończy.

Przy okazji przypominamy, że od jutra walka z gryzoniami rusza w całym mieście. Pisaliśmy o tym tutaj.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro