Reklama
Reklama

Już prawie mamy kolejną drogę rowerową w Poznaniu. Prace na ostatniej prostej

fot. ZDM
fot. ZDM

To jeden ze zwycięskich projektów Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Właśnie kończą się prace budowlane związane z powstaniem drogi rowerowej na Strzeszynie. Roboty na ul. Literackiej, pomiędzy ul. Hezjoda do ul. Horacego rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku. Zostały wstrzymane na okres zimy, jednak większość z nich została zrealizowana. Pozostało jedynie wykonanie nawierzchni i oznakowania. Bitumiczna nawierzchnia została ułożona w tym tygodniu.

"Dzięki nowej drodze rowerowej będzie można bezpiecznie i wygodnie dojechać rowerem do szkoły, sklepów, czy też pobliskiego przystanku kolejowego. Powstanie w ten sposób połączenie istniejącej drogi rowerowej w ulicy Cegłowskiej z ulicą Literacką, która jest głównym ciągiem komunikacyjnym w tej części Strzeszyna" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

"Budowana droga biegnie od skrzyżowania z ul. Hezjoda po zachodniej stronie ul. Literackiej. Na wysokości ul. Wergiliusza przechodzi na drugą stronę jezdni i biegnie dalej w kierunku wyspy na skrzyżowaniu ul. Horacego i Owidiusza. Za tym ostatnim łączy się z istniejącym odcinkiem drogi rowerowej, prowadzącym do ronda Józefa Czapskiego. W związku z jej powstaniem konieczna była zmiana lokalizacji przystanku autobusowego Strzeszyn Grecki" - dodaje.

Realizowana inwestycja jest zwycięskim projektem Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego pt. Drogi rowerowe dla Strzeszyna i Smochowic. Koszt inwestycji to 1,536 mln złotych. Całość prac ma zakończyć się do połowy kwietnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!
11℃
4℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
20.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro