Reklama
Reklama

Zobacz jak wygląda nowe wejście do Term Maltańskich. Klienci podzieleni

fot. Termy Maltańskie
fot. Termy Maltańskie

Od poniedziałku klienci korzystają z nowego wejścia do poznańskiego aquaparku i już pojawiają się pierwsze skargi.

Tak jak zapowiadaliśmy na epoznan.pl na początku marca, Termy Maltańskie zostały zamknięte na tydzień, by przygotować się do odbiorów technicznych realizowanej inwestycji. Aquapark nie działał do 26 marca, a od 27 marca klienci korzystają już z nowego wejścia do budynku.

To zupełna nowość - od poniedziałku do Term Maltańskich wchodzi się po dotąd nieużywanych schodach zewnętrznych. Prezes Term Maltańskich Jerzy Krężlewski na początku marca wyjaśniał nam, że zmiany są podyktowane tym, by klienci nie stali w kolejkach na zewnątrz budynku w szczytowym zainteresowaniu. Dodatkowo, dzięki uruchomieniu czterech kas w nowym wejściu, do obiektu może wejść 2500 osób. To o 700 więcej niż dotychczas.

Dolne wejście, to, z którego korzystano dotychczas, jest obecnie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Pozostali klienci muszą wejść po schodach, a następnie kupią bilet w jednej z kas i udadzą się po schodach lub windą poziom niżej - do szatni. Część gości już narzeka na takie rozwiązanie. Ich zdaniem jest to niepotrzebna strata czasu na poruszanie się pomiędzy różnymi poziomami. Termy Maltańskie w mediach społecznościowych wyjaśniają, że dostanie się od kasy do szatni zajmuje mniej niż minutę.

Klienci zwracają też uwagę, że wejście do obiektu na poziomie szatni, było po prostu... wygodniejsze. Teraz osoby np. z małymi dziećmi, muszą najpierw wspinać się z nimi po schodach, by ponownie, po kupieniu biletu lub okazaniu karnetu na zajęcia, wrócić na poziom 0. Wyjście z obiektu znajduje się już na poziomie szatni - przez dawne wejście.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.03 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro