Reklama
Reklama

Walizki dziecięce na kółkach - sposób na zaangażowanie malucha w podróż

Kolorowe, z fantastycznymi grafikami - takie są walizki dla dzieci. Ich niebanalny design sprawia, że każdy maluch poczuje się pełnoprawnym uczestnikiem podróży i weźmie odpowiedzialność za swój bagaż. A to pierwszy krok nie tylko do nauki samodzielności, ale także budowania pewności siebie. I oczywiście czerpania przyjemności z podróżowania!

Walizka dziecięca - sposób na budowanie samodzielności

Budowanie poczucia pewności siebie i samodzielności to proces, trwający latami. Jak to zrobić, by osiągnąć sukces? Jednego przepisu nie ma, ale kropla drąży skałę, a małe oznaki zaufania i przekazania odpowiedzialności za siebie, uczą dziecko, że jest godne zaufania, wartościowe i świetnie sobie ze wszystkim poradzi. Kupując mu własną walizkę na wymarzoną podróż, dajemy mu nie tylko piękny i użyteczny przedmiot, ale mówimy mu: weź odpowiedzialność za swoje rzeczy. Wiemy, że sobie poradzisz. I z takim przekazem dziecko nawet wątpiące w siebie, nabiera większej pewności. Angażuje się w podróż, wie, że jest ważną częścią rodziny. Dzięki temu podróże kształcą na jeszcze więcej sposobów, wspomagając wychowanie dziecka na pewnego siebie, odpowiedzialnego człowieka.

Czym się kierować, wybierając walizki dziecięce?

Decyzja o zakupie bagażu dla dziecka to jedno, ale jak wybierać walizki dziecięce, by zakup był udany? Przede wszystkim muszą być to walizki na porządnych kółkach, obracających się o 360 stopni. Chodzi nie tylko o to, że dzieci muszą mieć możliwość łatwego ciągnięcia czy pchania walizki. Dzieciaki mają różne pomysły, łącznie z jeżdżeniem na walizce. Musi więc być to solidny bagaż, który wiele wytrzyma. Najlepsze dla dzieci są twarde walizki z takich materiałów, jak elastyczny polipropylen, mocny policarbon czy sztywny ABS. Powinny być odpowiedniej wielkości, by w zależności od potrzeb, dziecko mogło spakować tam wszystkie swoje drobiazgi lub ubrania. Taka walizka nie może być zbyt duża, by nie frustrować swoją wielkością. Zbyt duża walizka może spowodować u dzieci poczucie niemocy, zamiast pewności siebie.
Jest jeszcze jedna ważna rzecz, przy wyborze bagażu dziecięcego. Walizki dziecięce muszą być po prostu ładne. Powinny się im podobać. Warto pozwolić wybrać dziecku swoją walizkę, by cieszyła swoim wyglądem.

Okazuje się, że walizki dziecięce to nie tylko zwykły bagaż, ale także sposób na danie im poczucia sprawstwa i własnej ważności. Jeszcze jeden kamyczek w ogródku, w którym wyrośnie piękny człowiek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
46.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro