Reklama
Reklama

Małgorzata Ostrowska i Wanda Kwietniewska znów razem!

Mimo że choroba nowotworowa kojarzy się z cierpieniem i smutkiem, to pomaganie dzieciom stawiającym jej czoła może odbywać się w sposób radosny i pogodny. Świetnym przykładem jest działalność poznańskiej Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi, która do tegorocznej kampanii dot. przekazania 1,5% podatku zaangażowała wybitne wokalistki: Małgorzatę Ostrowską i Wandę Kwietniewską!

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi została założona w Poznaniu i od ponad 30 lat pomaga dzieciom w odważnym stawianiu czoła chorobie nowotworowej. Fundacja została stworzona przez rodziców, których dzieci same przez to przechodziły. Ich doświadczenie życiowe jest nieocenioną pomocą dla innych dzieci walczących z chorobą oraz ich rodzin.

Małgorzata Ostrowska i Wanda Kwietniewska ruszyły z pomocą

Ogromnie ważne dla sprawnej działalności fundacji są środki pozyskane z przekazania 1,5% podatku. Dlatego też w tegoroczną kampanię dot. przekazania 1,5%, noszącą nazwę "Graj o życie", zaangażowano wybitne gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które swoim muzycznym talentem pomagają w przekonaniu jak największej liczby osób do wpisania numeru KRS fundacji podczas wypełniania PIT-u.

Mowa o Małgorzacie Ostrowskiej oraz Wandzie Kwietniewskiej (z zespołu Wanda i Banda), które po raz pierwszy od wielu lat pojawiły się wspólnie na scenie. Tym razem po to, aby pomóc w szczytnym celu. - Nie wahałyśmy się ani chwili. Cieszymy się, że możemy dołożyć swoją cegiełkę w tak ważnej sprawie - mówi Małgorzata Ostrowska.

Oryginalna i radosna forma pomocy

Wokalistki pojawiły się na scenie poznańskiego teatru "Scena na piętrze" i zaśpiewały popularne utwory "Meluzyna" i "Hi-Fi (Superstar)". To jednak nie wszystko. Ich występ został nagrany i wykorzystany w celu rozpoczęcia wyzwania odbywającego się na TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Artystki zapraszają wszystkich ludzi o dobrym sercu do wspólnego wykonania ww. hitów - poprzez zaśpiewanie refrenu do przygotowanego podkładu muzycznego. Nagrania prezentujące wyjątkowy "wykon" Małgorzaty Ostrowskiej i Wandy Kwietniewskiej można obejrzeć na TikToku fundacji: www.tiktok.com/@fundacjapomocydzieciom. - Ta kampania to idealny dowód na to, że muzyka ma nieograniczoną moc. Poprzez śpiew można dać nie tylko rozrywkę, ale również pomóc potrzebującym - ocenia Wanda Kwietniewska.
Jak wspomniano powyżej, akcję można śledzić - i dołączyć do niej - na TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Każdy głos, dosłownie i w przenośni, jest niezwykle ważny. Wszyscy, którzy podejmą wyzwanie i zaśpiewają ww. muzyczne hity, znajdą się w doborowym towarzystwie ludzi o wielkich sercach. - Poprzez media społecznościowe pragniemy dotrzeć do wszystkich, dla których ważna jest pomoc potrzebującym dzieciom i którzy widzą pozytywny i radosny aspekt naszej działalności. Codziennie "gramy o życie" i każdy sukces to powód do radości. Dlatego nasza kampania niesie ze sobą optymistyczne przesłanie i zaprasza do wspólnej zabawy - mówi Maria Witak, założycielka i prezes Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi.

Wyjątkowy koncert w Poznaniu.

To nie wszystko! Efektownym zwieńczeniem kampanii będzie specjalny koncert, który odbędzie się w poniedziałek, 3 kwietnia w Estradzie Poznańskiej. Na scenie pojawią się Małgorzata Ostrowska i Wanda Kwietniewska, a także Swiernalis i poznański Chór Pogłosy. Początek o godzinie 18:30. To będzie wspaniałe muzyczne wydarzenie!

Ty też możesz pomóc chorym dzieciom!

Przekazując 1,5% swojego podatku pomożesz dzieciom walczącym z chorobą nowotworową w codziennej walce z tym trudnym przeciwnikiem. W ich przypadku codziennie toczy się "gra o życie". Numer KRS poznańskiej fundacji: 0000023852

Zapraszamy również do śledzenia profilu fundacji na:
Facebooku
Instagramie
TikToku

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
37.01 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro