Reklama

17,5 miliona złotych na remonty dróg w Poznaniu w 2023 roku. W przyszłym tygodniu pierwsze utrudnienia

fot. ZDM
fot. ZDM

Zarząd Dróg Miejskich ma w planach remonty kilkunastu ulic.

- Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym na remonty dróg w Poznaniu mamy zarezerwowane ponad 17,5 miliona złotych. Część z zaplanowanych w tym roku prac odbywać się będzie w nowych lokalizacjach, a niektóre będą kontynuacją działań z poprzednich lat. Szczególnie remonty dłuższych i ważniejszych ulic, jak np. Warszawskiej, często prowadzone są etapami, tak by nie tworzyć długotrwałych utrudnień dla kierowców. Planując naprawy dróg bierzemy pod uwagę także inne inwestycje, remonty odbywające się w okolicy oraz plany gestorów sieci uzbrojenia podziemnego - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Pierwszy z tegorocznych remontów już się zakończył - to remont ulicy Nad Wierzbakiem pomiędzy Litewską i Grudzieniec. Kolejny większy remont rozpocznie się już w przyszłym tygodniu. Remontowana będzie ulica Umultowska pomiędzy Lechicką i Wiechowicza. Prace mają tu potrwać do połowy maja.

Następnie drogowcy przeniosą się na Wildę, gdzie będą remontować ulicę Roboczą pomiędzy Przemysłową i Sikorskiego. Z prac wyłączony będzie odcinek, który ma już nową nawierzchnię. Prace tutaj są planowane na maj i czerwiec. W wakacje drogowcy będą pracować na Strzeszyńskiej, na odcinku od Lutyckiej do Omańkowskiej.

Już w środę podawaliśmy, że ogłoszono przetarg na wybór firmy, która zajmie się remontem kolejnego odcinka ulicy Warszawskiej (TUTAJ). To kolejny z remontów, który na pewno wpłynie na komfort jazdy kierowców. Ale drogowcy planują też remonty mniej uczęszczanych tras - choćby tych osiedlowych. W kwietniu roboty odbywać się będą na Żabiej na Junikowie, a w maju na Kutnowskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro