Reklama

KontenerART rusza w połowie kwietnia. Pierwszy raz w historii powstanie "Plaża Gier i Zabaw" - 50-metrowy wiszący tor do gry w kapsle!

fot. KontenerArt FB
fot. KontenerArt FB

To nowość tegorocznego sezonu.

Otwarcie popularnych kontenerów już 14 kwietnia. Poznaniacy znajdą tu nie tylko znane im z ubiegłych lat cykliczne wydarzenia, ale też pograją w gry. - Obok kontenerowych animacyjnych hitów takich jak salsa czy wydarzenia muzyczne, po raz pierwszy w historii przygotowaliśmy zupełnie nową przestrzeń w całości poświęconą grom i zabawom. W cotygodniowym grafiku Plaży Gier i Zabaw znajdzie się miejsce na: bule, szachy, planszówki, a także cornhole, spike ball czy fińskie Molkky - informuje KontenerART. - W sezonie 2023 planujemy również reaktywację kultowej gry w kapsle (Kapslowe Tour) na wyjątkowym, 50-cio metrowym wiszącym torze inspirowanym startującym z Poznania I etapem 80 Tour de Pologne. Nowy mebel miejski dostępny będzie codziennie dla każdego aby mógł podszkolić swe umiejętności przed Ligą Kapslowe Tour. Liga Kapslowe Tour zakończy się wielkim turniejem z wieloma atrakcyjnymi nagrodami - dodaje.

Już wiadomo, że każdego dnia tygodnia od 17 kwietnia na Plaży Gier i Zabaw planowane są inne aktywności. I tak w poniedziałki będzie można się zapoznać z grami egzotycznymi - przez pierwszy miesiąc tymi z Indonezji oraz Łotwy. We wtorki odbywać się będą zajęcia z wychowania fizycznego dla wszystkich chętnych. Podobnie będzie w środy - zaplanowano zajęcia "Workout". W co drugą środę odbywać się będą zajęcia otwarte z gry Round Net. Czwartki upływać będą pod znakiem gry w bule, a piątki pod znakiem gry w szachy i planszówki. W soboty przegląd najpopularniejszych gier z tygodnia, a w niedzielę rywalizacja w amerykańską grę - cornhole, a więc rzucanie woreczkami wypełnionymi kukurydzą do otworów.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. KontenerART zapowiada, że uruchomi też wypożyczalnię planszówek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro