Reklama

Będzie redukcja zatrudnienia w Allegro?

Nowa siedziba Allegro | fot. materiały prasowe
Nowa siedziba Allegro | fot. materiały prasowe

Spółka wydała komunikat na temat zeszłorocznych oczekiwań, choć nie tylko.

W czwartek Allegro poinformowało, że "spełniło oczekiwania finansowe w 2022 roku, zamykając go rekordową liczbą aktywnych kupujących jak i dostępnych na platformie ofert. Kolejnym celem jest planowane uruchomienie Allegro.cz". Choć komunikat dotyczy głównie kwestii finansowych i sprawozdawczych, pojawia się w nim informacja o optymalizowaniu międzynarodowych zespołów.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

- Grupa pracuje jednocześnie nad optymalizowaniem swoich międzynarodowych zespołów, by działały one jak najwydajniej - podano w komunikacie. Polska Agencja Prasowa Biznes zauważa, że Grupa Allegro zwolniła już jakiś czas temu około 50 osób z Grupy Mall w Czechach. Co więcej, na rynku miały się też pojawić pogłoski o zwolnieniach również w Polsce.

Obecnie Grupa Allegro, która od początku swojej działalności ma główną siedzibę w Poznaniu, zatrudnia kilka tysięcy osób. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku poznańska siedziba grupy przeniosła się z Pixela do Nowego Rynku. Dwa lata temu zapowiedziano natomiast chęć otwarcia biur w kilku polskich miastach i zatrudnienie kilkuset kolejnych pracowników.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro