Reklama
Reklama

Od piątku kierowcy pojadą inaczej po Świętym Marcinie i al. Niepodległości. Skorzystają z nowych nawierzchni

fot. PIM
fot. PIM

Zmiany zostaną wprowadzone 31 marca.

Już wcześniej informowaliśmy na epoznan.pl, że od 1 kwietnia, a więc od najbliższej soboty, tramwaje pojadą przez most Uniwersytecki w ulicę Towarową - wrócą więc na fragment ulicy Święty Marcin. Wprowadzenie tu ruchu tramwajowego oznacza też zmiany dla kierowców.

- Wprowadzenie zmian planowane jest na 31 marca (piątek) po porannym szczycie komunikacyjnym. Obecnie na odcinku ul. Św. Marcin, między mostem Uniwersyteckim a al. Niepodległości, ruch pojazdów odbywa się częściowo po torowisku. Ze względu na powrót tramwajów, konieczne jest przełożenie ruchu na jezdnię - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie. - W ostatnich dniach układana była tam warstwa nawierzchni bitumicznej. Kierowcy korzystać będą więc z przebudowanej, równej jezdni. Zarówno w kierunku ronda Kaponiera jak i Zamku do dyspozycji kierowców będzie po jednym pasie w każdym kierunku (oba pasy przylegające do torowiska tramwajowego) - dodają.

Ale to nie koniec. - Tego samego dnia rozdzielony zostanie ruch pojazdów na al. Niepodległości na odcinku od ul. Św. Marcin do ul. Taylora, tzn. na nitkę zachodnią i wschodnią. Oznacza to, że kierowcy tu także będą mogli wjechać na nowo wybudowaną jezdnię.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro