Reklama

Od piątku kierowcy pojadą inaczej po Świętym Marcinie i al. Niepodległości. Skorzystają z nowych nawierzchni

fot. PIM
fot. PIM

Zmiany zostaną wprowadzone 31 marca.

Już wcześniej informowaliśmy na epoznan.pl, że od 1 kwietnia, a więc od najbliższej soboty, tramwaje pojadą przez most Uniwersytecki w ulicę Towarową - wrócą więc na fragment ulicy Święty Marcin. Wprowadzenie tu ruchu tramwajowego oznacza też zmiany dla kierowców.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

- Wprowadzenie zmian planowane jest na 31 marca (piątek) po porannym szczycie komunikacyjnym. Obecnie na odcinku ul. Św. Marcin, między mostem Uniwersyteckim a al. Niepodległości, ruch pojazdów odbywa się częściowo po torowisku. Ze względu na powrót tramwajów, konieczne jest przełożenie ruchu na jezdnię - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie. - W ostatnich dniach układana była tam warstwa nawierzchni bitumicznej. Kierowcy korzystać będą więc z przebudowanej, równej jezdni. Zarówno w kierunku ronda Kaponiera jak i Zamku do dyspozycji kierowców będzie po jednym pasie w każdym kierunku (oba pasy przylegające do torowiska tramwajowego) - dodają.

Ale to nie koniec. - Tego samego dnia rozdzielony zostanie ruch pojazdów na al. Niepodległości na odcinku od ul. Św. Marcin do ul. Taylora, tzn. na nitkę zachodnią i wschodnią. Oznacza to, że kierowcy tu także będą mogli wjechać na nowo wybudowaną jezdnię.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
71.50 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro