Reklama

Tragedia w powiecie międzychodzkim. Doszło do podwójnego zabójstwa. Trwa obława za sprawcą

fot. Dariusz Wawrzyniak / Wieści Międzychodzkie FB
fot. Dariusz Wawrzyniak / Wieści Międzychodzkie FB

Wszystko rozegrało się po 18.00 w Muchocinie pod Międzychodem, a także w samym Międzychodzie.

Najpierw na miejscu, w Muchocinie, pojawili się strażacy. Jak wyjaśnia dyżurny wielkopolskich strażaków, zgłoszenie dotyczyło pożaru w budynku wielorodzinnym. - Na miejscu okazało się, że ogień pojawił się w jednym z mieszkań. Wynieśliśmy na zewnątrz mężczyznę, który znajdował się w tym mieszkaniu. Lekarz stwierdził jego zgon - mówi. Strażacy ewakuowali z budynku jeszcze dwie osoby, a trzy kolejne same opuściły blok przed przyjazdem straży pożarnej.

Okazuje się, że prawdopodobnie nie był to zwykły pożar. - Trwają oględziny. Był pożar. Po ugaszeniu ognia strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny. Bierzemy pod uwagę zabójstwo - mówi Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji. Szczegóły nie są jeszcze znane.

Z nieoficjalnych informacji podawanych przez Wieści Międzychodzkie wynika, że w Muchocinie doszło do zabójstwa 21-letniego mężczyzny mieszkającego w mieszkaniu, w którym doszło do pożaru. Sprawca zabójstwa miał odjechać z miejsca zdarzenia samochodem marki KIA należącym do ofiary. Wieści Międzychodzie podają również, że napastnik miał dokonać zabójstwa także w Międzychodzie - przy ulicy 3 Maja znaleziono zwłoki 43-letniej kobiety. Z relacji naszych Czytelników i lokalnego portalu wynika, że napastnik ma szukać kolejnej kobiety. Czekamy na oficjalne informacje od policji.

 • Aktualizacja
  środa, 29.03.2023 r., godz. 21.30
  Aktualizacja
  środa, 29.03.2023 r., godz. 21.30
  Mamy oficjalne informacje od policji. Andrzej Borowiak potwierdza, że w Muchocinie doszło do zabójstwa 22-latka, a jego mieszkanie podpalono dla zatarcia śladów. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia jego autem. Do zabójstwa doszło też w Międzychodzie, gdzie znaleziono ciało 45-letniej kobiety. - Wiemy, kogo szukamy. To 24-latek. Porzucił auto, którym uciekał i obecnie ucieka pieszo. Trwa policyjna obława, w której udział biorą także policjanci z Poznania - mówi. Obława prowadzona jest w rejonie Międzychodu. Z naszych informacji wynika, że sprawca rok temu opuścił szpital psychiatryczny.
 • Aktualizacja
  czwartek, 30.03.2023 r., godz. 08.52
  Aktualizacja
  czwartek, 30.03.2023 r., godz. 08.52
  Mężczyzna wciąż jest poszukiwany przez policjantów. Trwa obława.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro