Reklama
Reklama

Kostka ze Starego Rynku sprzedana do Niemiec? Jest tutaj

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik.

- Widząc, ile ludzi mówi o sprzedaży kostki ze Starego Rynku do Niemiec postanowiłem sprawdzić, gdzie ona jest i znalazłem ją na terenie ZDM między ul. Pułaskiego, Niską i Grudzieniec. Proponuję, aby opublikowali Państwo informację na ten temat, aby ukrócić domysły - napisał do nas Czytelnik. I na potwierdzenie przesłał zdjęcie.

Przypomnijmy, że w lutym zrobiło się głośno o tym, że Poznań rzekomo sprzedał kostkę ze Starego Rynku do Niemiec. Nasz Czytelnik sugerował nawet, że były to ceny rzędu 150 złotych za metr kwadratowy. Już w lutym Poznańskie Inwestycje Miejskie w rozmowie z nami zdementowały tę informację. - Po demontażu kostka została poddana selekcji. Do ponownego ułożenia przeznaczone zostaną egzemplarze pierwszej jakości - najlepiej zachowane i o foremnych kształtach - zapewniła nas Maja Chłopocka z PIM.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu rozpoczęto układanie chodnika na Starym Rynku. Duże płyty chodnikowe pojawiają się przy budynkach okalających rynek, a także zostaną ułożone w centralnej części przestrzeni. Pomiędzy nimi wkomponowana będzie kostka granitowa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.77 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro