Reklama

Prawie 4 metrowa palma pojawi się na placu Wolności

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Włodzimierz Hoppel
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Włodzimierz Hoppel

To znak, że rusza Jarmark Wielkanocny.

Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy czwartek, 30 marca. W przedświąteczny nastrój poznaniaków wprowadzą dekoracje i instalacja w postaci prawie 4-metrowej palmy wielkanocnej. W drewnianych domkach handlowych i stoiskach przybranych kolorowymi wstążkami zagości niemal 40 wystawców z unikatowymi wyrobami rękodzielniczymi.

"Na pl. Wolności będzie można znaleźć wiele rzeczy przydatnych w przedświątecznych przygotowaniach - koszyki wiklinowe, wielkanocne ozdoby ceramiczne (jajka, kury, zające), ręcznie szyte ozdoby, wianki. Nie zabraknie także wielu pomysłów na oryginalne prezenty. Kupić będzie można unikatową ceramikę krymsko-tatarską, biżuterię z bursztynu, ręcznie wyrabiane świece sojowe czy galanterię. Ponadto w ofercie kupców znajdą się drewniane ozdoby czy przetwory z lawendy i rękodzieło z jej kwiatami - suszone bukiety oraz kosmetyki" - zapowiadają miejscy urzędnicy.

Nie zabraknie też smakołyków. Będą miody z przydomowej pasieki czy podlaskie sękacze i mrowiska. Nie zabraknie też produktów zagranicznych takich jak artykuły spożywcze pochodzące z Litwy, pojawią się też specjały z odleglejszych krajów - holenderskie, szwajcarskie, włoskie czy hiszpańskie.

Organizatorzy zapowiadają też mnóstwo atrakcji dla dzieci - gry i zabawy oraz spotkania z Wielkanocnym Zającem, świąteczny spektakl dla dzieci oraz warsztaty wikliniarskie dla wszystkich grup wiekowych.

Dodatkowo 2 kwietnia, na rynku Łazarskim odbędzie się kiermasz "Złota Niedziela na Rynku Łazarskim".

Jarmark Wielkanocny potrwa do niedzieli 2 kwietnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro