Reklama

Będą dopłacać do gromadzenia wody deszczowej. Zobacz, ile możesz dostać za deszczówkę

fot. Miasto Poznań
fot. Miasto Poznań

Miasto Poznań dofinansuje działania związane z małą retencją.

To inicjatywa niezbędna w obliczu pogłębiających się zmian klimatycznych. Musimy wspólnie zadbać o to, by woda "nie uciekała" - zaapelował prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Zasugerował również, że woda zamiast spływać do kanalizacji i Warty, może być znowu wykorzystana, na przykład do podlewania przydomowych ogródków.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Zachęcam nie tylko mieszkańców ale także między innymi przedsiębiorców czy spółdzielnie do skorzystania z miejskiej dotacji - napisał Jaśkowiak w mediach społecznościowych.

Kto może starać się o dotacje do deszczówki? Każdy mieszkaniec, który będzie chciał wykorzystać deszczówkę. Nabór do kolejnej już edycji programu dotacyjnego rozpocznie się od 28 marca i potrwa do 27 kwietnia.

Dotacja może pokryć do 80 procent kosztów. Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą liczyć na pomoc w wysokości do 50 tysięcy złotych, pozostali do 6 tysięcy złotych - informuje Miasto Poznań.

Nieruchomość na jaką mieszkaniec Poznania chce ubiegać się o dofinansowanie musi znajdować się na terenie Poznania. Wnioskodawca natomiast musi być właścicielem nieruchomości, użytkownikiem wieczystym lub posiadać inny tytuł prawny pozwalający na dysponowanie nieruchomością.

Dofinansowanie mieszkańcy mogą przeznaczyć na zakup materiałów montaż oraz budowę systemu deszczowego do zatrzymania i ponownego wykorzystania opadu.

Miasto przeznaczy nawet 900 tysięcy złotych na małą retencję.

Dokumenty o dofinansowanie można składać listem poleconym, przez platformę ePUAP lub osobiście w kancelarii Urzędu Miasta Poznania przy placu Kolegiackim 17. Co istotne, dotacje będą przyznawane według kolejności zgłoszeń, aż do wyczerpania środków.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro