Reklama
Reklama

Wielkopolski szpital ma poważne problemy. "Na dyżurze nie było żadnego lekarza"

fot. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Grodzisku Wielkopolskim.
fot. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Grodzisku Wielkopolskim.

Chodzi o szpital w Grodzisku Wielkopolskim.

W minioną sobotę przez braki kadrowe pacjenci byli odsyłani do innych placówek, o sytuacji informował portal "Grodzisk Wielkopolski Nasze Miasto". Doszło tam do sytuacji, w której na dyżurze nie było żadnego lekarza.

Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Grodzisku Wielkopolskim potwierdził tę informacje w rozmowie z dziennikarką grodziskiego portalu. Przyznał, że szpital boryka się z problemami kadrowymi, a pacjenci odsyłani są do placówek w ościennych miejscowościach. - Z problemami kadrowymi boryka się większość szpitali - mówił Mirosław Drzewiecki dyrektor szpitala w Grodzisku.

Na łamach epoznan.pl pisaliśmy również o szpitalu w Międzychodzie, który ogłaszał nabór na chirurgów. Z powodu braku specjalistów, pacjenci byli również odsyłani do szpitali w Gorzowie Wielkopolskim lub w Poznaniu.

Szpital w Grodzisku Wielkopolskim opublikował na swojej oficjalnej stronie ofertę pracy dla wybranych specjalistów. W placówce brakuje głównie chirurgów, anestezjologów, ginekologów, radiologów, a także pielęgniarek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Tak ciepłego dnia w październiku nie było w Polsce od blisko 60 lat! Mamy rekord!
26℃
13℃
Poziom opadów:
7.1 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
15.71 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro