Reklama

Nie żyje poznański wolontariusz ostrzelany w konwoju humanitarnym

fot. Inicjatywa Nehemiasz/Facebook
fot. Inicjatywa Nehemiasz/Facebook

Marek zmarł w poniedziałek w Kijowie.

O sytuacji w mediach społecznościowych poinformowała organizacja "Inicjatywa Nehemiasz" - Dziś nadeszła do nas wiadomość, której nigdy nie chcieliśmy usłyszeć: nasz przyjaciel Marek, wolontariusz dostarczający pomoc humanitarną na Ukrainie, zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych ran.

Wolontariusz z Poznania jeździł do Ukrainy z pomocą już od jesieni 2022 roku. Był w Irpieniu, Fastowie, na Zaporożu i w Doniecku.

Przykładał dużą wagę do właściwego przygotowania także siebie samego: wziął udział w specjalistycznym szkoleniu zrealizowanym przez amerykańską fundację dla wolontariuszy wyjeżdżających na obszary przyfrontowe, miał na względzie odpowiednie zabezpieczenie paramedyczne dla siebie i dla ewentualnych innych osób - podaje "Inicjatywa Nehemiasz".

Do strzelaniny doszło na trasie Konstantynówka - Czasiw Jar. Marek został ostrzelany. Otrzymał szybko pomoc medyczną od ukraińskich lekarzy. Niestety, mimo wielogodzinnej operacji, nie udało się go uratować.

Jeden z ukraińskich liderów organizacji pomocowej, który znał Marka osobiście napisał dziś do nas: "Marek był CZŁOWIEKIEM. Jest ich bardzo mało. Ściskam Cię mocno i tęsknię razem z Tobą" - poinformowała "Inicjatywa Nehemiasz".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro