Reklama

W Poznaniu skontrolowali przesyłkę z USA. Zamiast podpałki do grilla była... marihuana

fot. KAS Poznań
fot. KAS Poznań

Paczka miała trafić do odbiorcy z Wielkopolski.

Funkcjonariusze KAS z Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu, wykryli w skontrolowanej przesyłce 3 worki z suszem marihuany oraz słodycze zawierające marihuanę. Zgodnie z dokumentami, przesyłka miała zawierać grill opalany węglem drzewnym. Nadawcą przesyłki był mieszkaniec USA.

"W trakcie rewizji celnej przesyłki okazało się, że w paczce znajduje się niekompletny grill - bez paleniska. Zamiast niego przesyłka zawierała worki z substancją organiczną. Celowo zostały one tak zapakowane, aby kontrolujący uznał je za podpałkę do grilla" - mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

"Badanie narkotestem potwierdziło, że jest to marihuana. Jej łączna waga to prawie 1,6 kg. Oprócz suszu z marihuaną zatrzymano słodycze z zwartością marihuany o łącznej wadze blisko 1,8 kg. Jednym z zadań Krajowej Administracji Skarbowej jest zwalczanie przemytu towarów nielegalnych. W tej grupie znajdują się narkotyki i substancje wykorzystywane do ich produkcji" - dodaje.

Dalsze działania prowadzi policja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro