Reklama
Reklama

Dym, petardy, strzały i ogromny hałas. Takie ćwiczenia odbywają się pod Poznaniem

fot. KMP Poznań
fot. KMP Poznań

Policjanci z Poznańskiego Ogniwa Konnego uznawani są za jedną z najlepszych jednostek konnych w kraju.

Kilka dni temu na terenie stajni w Żydowie odbyło się wspólne szkolenie policjantów z Ogniwa Konnego poznańskiej jednostki wraz z policjantami z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Wszystkie elementy i etapy szkolenia były tak przygotowane, aby odzwierciedlały, jak najbardziej realną sytuację, w której mogą znaleźć się zwierzęta wraz ze swoimi jeźdźcami.

"Policjanci pracując na co dzień z końmi, biorą udział w różnego rodzaju zabezpieczeniach imprez masowych, sportowych, kulturowych, czy zgromadzeniach. Policjant siedzący na koniu jest w stanie zobaczyć więcej z wysokości niż patrol pieszy. Dzięki temu może szybciej reagować i pomagać ludziom w potrzebie. Policjanci na koniach z powodzeniem patrolują również tereny zielone, ciężko dostępne dla radiowozów. W Poznaniu najczęściej można ich spotkać na Cytadeli, Malcie, w parkach miejskich, nad Wartą i w okolicach podmiejskich jezior" - informuje mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji.

Poznańskie Ogniwo Konne w Wydziale Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu istnieje od 23 lat. Obecnie w skład zespołu wchodzi 10 jeźdźców i 12 wierzchowców. Pod czujnym okiem instruktorów każdego dnia doskonalą swoje umiejętności. "Raz w tygodniu odbywa się intensywny trening całodniowy. Obecnie przygotowują się do atestacji, czyli najważniejszego dla nich egzaminu, którego przeprowadzenie planowane jest pod koniec kwietnia tego roku" - dodaje mł. asp. Mróz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro