Reklama
Reklama

Skradziona z hali garażowej hulajnoga miała... lokalizator. "Doprowadził policjantów w rejon ulicy Wrzesińskiej"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. KMP Poznań
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. KMP Poznań

Zatrzymano dwóch mężczyzn.

Do zdarzenia doszło w nocy z 2 na 3 marca br. Sprawcy weszli do hali garażowej w rejonie Nowego Miasta, następnie ukradli hulajnogę elektryczną i uciekli. Wartość skradzionego mienia została wyceniona na ponad 2 tysiące złotych.

"Jak się okazało, sprzęt był wyposażony w lokalizator, który doprowadził policjantów w rejon ulicy Wrzesińskiej. Ze zgromadzonego w toku sprawy materiału wynikało, że sprawcy poruszali się samochodem marki Ford. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce, zobaczyli podejrzany samochód. Dokonali jego przeszukania oraz oględzin, a w bagażniku znaleźli skradziony łup" - przekazuje mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji.

Następnie kryminalni z Nowego Miasta ustalili potencjalnych sprawców. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez nich na terenie Wrześni.

Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu. "Okazało się, że to nie pierwsze tego typu przestępstwo, jakie mają na swoim koncie. Obydwoje już wcześniej byli karani za kradzieże między innymi rowerów. 21 i 22 latek usłyszeli już zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę. O ich losie zdecyduje teraz sąd" - dodaje mł. asp. Mróz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro