Reklama
Reklama

Będą spore zmiany na północy Poznania. Trwa przebudowa ulic

fot. PIM
fot. PIM

Prace prowadzone są na osiedlowych ulicach na Umultowie.

Coraz bliżej końca są roboty związane z budową kanalizacji deszczowej w ul. Miętowej, prowadzone w ramach zadania obejmującego także przebudowę ulic Rubinowej i Ametystowej. Dzięki realizowanej od końca listopada ubiegłego roku inwestycji, w tym rejonie Umultowa mają poprawić się się warunki na drogach osiedlowych.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu - wyjątkowe miejsce, w którym relaks i zdrowie idą w parze. Rezerwuj pobyt nad morzem już dziś! +48 94 355 34 34, +48 94 355 34 44, [email protected]
REKLAMA

"Ulica Miętowa, nieposiadająca do tej pory odpowiedniego odwodnienia, to najdłuższy odcinek drogi osiedlowej, na której zaplanowano prace w ramach tej inwestycji. Po zakończeniu budowy kanalizacji deszczowej na tej ulicy, wykonawca przystąpi do robót na ul. Rubinowej i Ametystowej" - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Rubinowa i Ametystowa to nieutwardzone ulice osiedlowe, w których również wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz kanał technologiczny. "Powstanie na nich nowa nawierzchnia z kostki betonowej. Jezdnia będzie liczyć pięć metrów szerokości, a dla pieszych przewidziane są szerokie na dwa metry chodniki. W ramach inwestycji, której zakończenie przewidziano w III kwartale br., zostanie zbudowane również nowe oświetlenie" - informują urzędnicy PIM.



Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo, także dla Poznania!
2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
13.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro