Reklama
Reklama

Będą spore zmiany na północy Poznania. Trwa przebudowa ulic

fot. PIM
fot. PIM

Prace prowadzone są na osiedlowych ulicach na Umultowie.

Coraz bliżej końca są roboty związane z budową kanalizacji deszczowej w ul. Miętowej, prowadzone w ramach zadania obejmującego także przebudowę ulic Rubinowej i Ametystowej. Dzięki realizowanej od końca listopada ubiegłego roku inwestycji, w tym rejonie Umultowa mają poprawić się się warunki na drogach osiedlowych.

"Ulica Miętowa, nieposiadająca do tej pory odpowiedniego odwodnienia, to najdłuższy odcinek drogi osiedlowej, na której zaplanowano prace w ramach tej inwestycji. Po zakończeniu budowy kanalizacji deszczowej na tej ulicy, wykonawca przystąpi do robót na ul. Rubinowej i Ametystowej" - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Rubinowa i Ametystowa to nieutwardzone ulice osiedlowe, w których również wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz kanał technologiczny. "Powstanie na nich nowa nawierzchnia z kostki betonowej. Jezdnia będzie liczyć pięć metrów szerokości, a dla pieszych przewidziane są szerokie na dwa metry chodniki. W ramach inwestycji, której zakończenie przewidziano w III kwartale br., zostanie zbudowane również nowe oświetlenie" - informują urzędnicy PIM.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro