Reklama
Reklama

Podpisali umowę na rozbudowę wiaduktu pod Poznaniem. Niebawem ruszą prace

fot. GDDKiA Poznań
fot. GDDKiA Poznań

Jak informuje GDDKiA, w najbliższym czasie nastąpi przekazanie placu budowy.

Kontrakt obejmuje rozbiórkę istniejącego obiektu, wykonanie dwóch nowych obiektów spełniających obowiązujące normy i wymagania techniczne, przebudowę chodników pod wiaduktami wzdłuż ulicy Piaski w Swarzędzu wraz z murami oporowymi.

"Umowa została zawarta z firmą STRABAG Sp. z o.o. , która zadeklarowała wykonanie prac za kwotę 15 922 756,13 zł. Termin realizacji to 24 miesiące od dnia podpisania umowy" - informuje Alina Cieślak, rzeczniczka GDDKiA w Poznaniu.

"W trakcie budowy ruch na drodze krajowej nr 92 zostanie utrzymany i będzie się odbywał jedną jezdnią, która na czas budowy stanie się jezdnią dwukierunkową" - dodaje. .

Jak informuje GDDKiA na ulicy Piaski (pod wiaduktem) w Swarzędzu będzie obowiązywał ruch wahadłowy z wyjątkami:
- dopuszcza się możliwość zamknięcia ul. Piaski w godzinach nocnych od 22:00 do 6:00,
- dopuszcza się możliwość zamknięcia ul. Piaski na czas wykonywania robót związanych z wyburzeniem ustroju nośnego i montażem belek prefabrykowanych ustroju nośnego, jednak nie dłużej niż łącznie 1 miesiąc dla każdej jezdni,
- dopuszcza się krótkotrwałe wyłączenia ruchu i zamknięcie ulicy Piaski dla ruchu do 4 godzin poza okresem szczytów komunikacyjnych nie częściej jak 3 razy w tygodniu (szczyt komunikacyjny poranny w godzinach 6 - 9, popołudniowy w godzinach 13 - 16).


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro