Reklama
Reklama

16-latek za kierownicą, ojciec na miejscu pasażera. "Po busa musi przyjechać żona mężczyzny"

fot. KPP Wągrowiec
fot. KPP Wągrowiec

Sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło w środę późnym popołudniem. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego patrolując ul. Reja w Wągrowcu zauważyli dostawczego Fiata Ducato, który kontynuował jazdę, pomimo tego, że na przejście wchodzili piesi. Policjanci zatrzymali auto do kontroli.

"Kierujący nim bez uprawnień 16-letni chłopiec, nie do końca zdawał sobie sprawę z popełnionego wykroczenia. Współodpowiedzialny za zajście ojciec siedział na miejscu pasażera" - informuje mł. asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy policji w Wągrowcu.

"Ojciec i syn to mieszkańcy Poznania, a jechali do Chodzieży. Ojciec dziecka wielokrotnie wcześniej karany był za przekroczenia prędkości i kierowanie bez uprawnień, obecnie posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Przekazanie kluczyków 16-letniemu synowi w tym momencie, to pomysł co najmniej nierozważny. Policjanci zakazali dalszej jazdy samochodem, bus pozostał na parkingu, gdzie przyjedzie po niego żona mężczyzny" - dodaje.

Sprawa trafi do sądu dla nieletnich w Poznaniu. Ojciec natomiast za dopuszczenie do użytku pojazdu przez osobę niemającą do tego odpowiednich uprawnień, ukarany został mandatem karnym w wysokości 300 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
6.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro