Reklama
Reklama

Jest kara za skandaliczne zachowanie pseudokibiców Lecha Poznań w Łodzi. Nie tylko dla Kolejorza

Podacza meczu spalono baner Lecha Poznań | fot. Marian Zubrzycki / PAP
Podacza meczu spalono baner Lecha Poznań | fot. Marian Zubrzycki / PAP

Ukarany został również klub drużyny gospodarzy. Jeszcze dotkliwszą karą.

W niedzielę Widzew Łódź podejmował u siebie Kolejorza. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem poznańskiej drużyny 1:2, ale też zdemolowaniem części stadionu.

"W związku z zachowaniem kibiców podczas meczu Widzew Łódź - Lech Poznań w 25. kolejce Ekstraklasy, na klub Lech Poznań nałożono karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych oraz zakaz udziału zorganizowanych grup kibiców gości w jednym najbliższym meczu Ekstraklasy. Kibice Lecha nie będą mogli wziąć także udziału w jednym najbliższym meczu wyjazdowym swojego klubu na stadionie Widzewa. Ponadto klub będzie, zgodnie z odrębnymi przepisami, zobowiązany do pokrycia kosztów naprawy zniszczeń w sektorze gości" - czytamy w czwartkowym komunikacie Komisji Ligi.

Widzew Łódź musi zapłacić 30 tysięcy złotych. Kibice nie będą mogli też wspierać drużyny w jednym najbliższym meczu Ekstraklasy. Kibice Widzewa nie pojada także na jedno najbliższe spotkanie z Lechem w Poznaniu.

"Orzeczona kara dla Lecha jest wyrazem potępienia incydentów, które miały miejsce w trakcie meczu, w szczególności aktów wandalizmu, poważnych zniszczeń sektora i rzucania przedmiotami w stronę innych widzów. Miejscowi kibice także zachowali się niewłaściwie rzucając środki pirotechniczne w okolice boiska oraz prowokacyjnie używając wulgarnego transparentu i paląc flagę Lecha. Komisja reaguje na takie zachowania, nie akceptując jakiejkolwiek formy przemocy na stadionie, co wielokrotnie podkreślała w swoich wcześniejszych orzeczeniach" - powiedział przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
12.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro