Reklama

Pracownik stacji benzynowej wezwał policję. Kierowca "zaparkował na znaku drogowym"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Chciał jechać dalej.

W ubiegły wtorek policjanci zostali wezwani na jedną ze stacji benzynowych w Jarocinie. Ze zgłoszenia, które odebrał dyżurny jarocińskiej komendy wynikało, że kierowca osobówki został zatrzymany przez pracownika stacji, którego uwagę zwrócił niecodzienny sposób parkowania zatrzymanego.

"Nietrzeźwi kierowcy to dla policjanta niestety widok dość częsty. Ale są przypadki, które nawet mundurowych potrafią wprawić w osłupienie, zwłaszcza gdy nietrzeźwy właściciel czterech kół ma trzy promile w organizmie, a na stacji paliw parkuje na znaku drogowym" - informuje asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy policji w Jarocinie.

"Policjanci, którzy udali się na miejsce zastali tam zgłaszającego i wskazanego kierowcę. Jak ustalili, zgłaszający zauważył, że na stację usiłuje wjechać samochód marki Ford Escape, jednak jego kierowca zatrzymał pojazd na znaku drogowym. Pomimo przeszkody, siedzący za kierownicą mężczyzna chciał jechać dalej i zrobił to przejeżdżając po znaku. Gdy zgłaszający podszedł do auta, od razu wyczuł silną woń alkoholu. Jak tylko kierowca opuścił, z ogromnym trudem, pojazd, pracownik stacji zgasił silnik, wyjął kluczyki ze stacyjki i o całym zdarzeniu zawiadomił policję" - relacjonuje.

Policjanci przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierowcy Forda. Wynik to 3,06 promila.

"Kierujący fordem 45-letni mieszkaniec gminy Jarocin, który wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, usłyszy zarzut z art. 178a kk. Za popełnione przestępstwo grożą mu 2 lata pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 3 lat. Poniesie on także dotkliwe konsekwencje finansowe" - dodaje rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
48.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro