Reklama

Szymon Hołownia w Wielkopolsce. "Ziobro zdewastował polskie sądownictwo, a opozycja pogrążyła się w absurdach"

fot. Polska 2050 Szymona Hołowni.
fot. Polska 2050 Szymona Hołowni.

W czwartek lider Polska 2050 spotkał się ze swoimi zwolennikami w Pile.

Szymon Hołownia podczas spotkania obiecywał między innymi, że chce doprowadzić w Polsce do zmiany nie tylko partii jednej na drugą, ale również do zmiany myślenia państwa.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Opozycja pogrążyła się w absurdalnych, wewnętrznych wojnach, przemocowych rozgrywkach wraz z szantażowaniem, straszeniem i obelgami. To kompletny absurd. Trzeba przestać zajmować się problemami polityków i zająć się problemami ludzi - mówił lider Polski 2050.

Poruszał również kwestię zagrożonych dotacji unijnych - Dowiadujemy się z Brukseli, że zagrożone są wszystkie środki europejskie, które Polska dostaje, nie tylko KPO, jeśli nie zostanie uporządkowana sytuacja z polskim sądownictwem, które zdewastował Ziobro.

Hołownia wzywał zebranych do wzajemnego szacunku i miłości - Wydaje mi się, że na razie wystarczy, żebyśmy na nowo nauczyli się jak po ludzku po prostu się lubić. Wystarczy, że będziemy się szanować, ufać sobie. Wierzę, że za siedem miesięcy w Polsce będzie więcej powietrza, więcej luzu, szczęścia, uśmiechu, nadziei i więcej światła - głosił Hołownia.

Wspomniał też o dzikim rozdawnictwie - Popatrzcie na to dzikie rozdawnictwo, które przed wyborami oni planują uskuteczniać. Przychodzą i mówią: nie mogliśmy zrobić wszystkich rzeczy przez osiem lat, dlatego potrzebujemy jeszcze kolejnych czterech lub ośmiu lat. Może jeszcze kolejnych czterdziestu lat potrzebują, żeby zrobić rzeczy z mieszkalnictwem, ochroną zdrowia, transportem publicznym i ze szkołą? Przecież mieliście wszystko - parlament i prezydenta. Chcecie kolejnych kadencji, aby przyjść za osiem lat i powiedzieć to samo, że potrzebujecie kolejnych kadencji?

Podczas spotkania Hołownia wytypował dwie osoby na kandydatów jego ugrupowania w nadchodzących wyborach parlamentarnych, są to: Tomasz Wojtiuk i Adam Luboński.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.24 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro