Reklama
Reklama

Rusza kolejny etap prac w centrum Poznania. Kierowcy znów pojadą inaczej

fot. ZTM
fot. ZTM

Chodzi o wymianę łuków na torowisku w rejonie mostu Teatralnego i ul. Roosevelta.

Szyny na łukach prowadzących z mostu Teatralnego w ulicę Roosevelta są już mocno zużyte. Ich wymianę zaplanowano podczas obecnego zamknięcia tej części torowiska, tak by nie powodować dodatkowych utrudnień dla pasażerów. Kolejny etap prac również nie wpłynie na organizację transportu publicznego. Z uwagi na konieczność zwężenia jezdni - na niedogodności muszą przygotować się kierowcy przejeżdżający ulicą Roosevelta.

"W pierwszym etapie, który rozpoczął się 13 marca, zajęty został pas ruchu po wschodniej stronie, usytuowany najbliżej mostu Teatralnego. Pierwotnie prace i taka organizacja ruchu miały trwać do końca marca. W związku z przyspieszeniem robót kolejny etap może się zacząć wcześniej. Od soboty, 25 marca, zamknięta zostanie część środkowego pasa ul. Roosevelta od strony ronda Kaponiera i fragment lewego (przy przystanku tramwajowym) w stronę ulic Libelta i Pułaskiego. Samochody jadące w tym kierunku będą musiały zmienić pas na prawy przed dojazdem do mostu Teatralnego. Możliwość skrętu w ul. Dąbrowskiego zostanie utrzymana" - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Ten etap ma zakończyć się do 7 kwietnia. Wraz z postępem prac, organizacja ruchu będzie zmieniana. Uczestnicy ruchu drogowego proszeni są o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro