Reklama
Reklama

Inwestycja za niemal milion złotych oficjalnie zakończona!

fot. ZDM
fot. ZDM

Jest nowy chodnik.

Chodnik po wschodniej stronie ulicy, przebudowany na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do Podchorążych przeszedł procedurę odbiorową. Był to ostatni, formalny akcent zrealizowanej w ubiegłym roku inwestycji.

"Przebudowa chodnika na ul. Ściegiennego była jednym z ważniejszych zadań zrealizowanych przez Zarząd Dróg Miejskich w 2022 roku. Szczególnie istotna była ona dla mieszkańców osiedla Grunwald - Południe, którzy dotychczas musieli poruszać się po nierównej i mocno zniszczonej nawierzchni. Krajobraz wschodniej strony ulicy od kilku już miesięcy wygląda zgoła inaczej" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

"W październiku 2022 dobiegły końca roboty budowlane, dzięki którym piesi zyskali wygodny i bezpieczny chodnik, ułożony z betonowych płyt 50x50. Powstał on na ponad 700-metrowym odcinku pomiędzy ul. Grunwaldzką i Podchorążych. W celu ochrony drzew rosnących na ul. Ściegiennego poziom chodnika został podniesiony. Ponadto od strony prywatnych posesji wykonano opaskę kompensacyjną z kostki granitowej, wymieniono krawężniki i wybudowano kanał technologiczny oraz zjazdy. Jezdnia w rejonie skrzyżowań i na wysokości XI LO została odtworzona" - dodaje.

Nowy chodnik na ul. Ściegiennego w ubiegłym tygodniu przeszedł ostatnie procedury odbiorowe. Inwestycja kosztowała niemal 1 milion złotych. Z czego 400 tys. zł na remont przekazała Rada Osiedla Grunwald - Południe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
3.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro