Reklama
Reklama

Są nowe informacje w sprawie brutalnego gwałtu zbiorowego na 13-latku

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Wokandapix z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Wokandapix z Pixabay

Jeden z podejrzanych 17-latków trafił do aresztu.

Jak już wcześniej informowaliśmy na łamach epoznan.pl, do dramatu 13-latka miało dojść w styczniu w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Niechanowie. Jak po kilku dniach od zdarzenia ustalili dziennikarze TVP3 Poznań, kilku nastolatków miało się znęcać na 13-letnim chłopcu. Ujawniono, że miało dojść do tzw. innej czynności seksualnej. Według doniesień dziennikarzy kilku nastolatków dopuściło się " brutalnego gwałtu i próby gwałtu przy użyciu metalowego kija". Zajście jeden z nich nagrał telefonem komórkowym. Film dotarł do jednego z opiekunów.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

W sprawie zarzuty usłyszało trzech nastolatków w wieku 17 i 18 lat. Jak informuje TVP3 Poznań, dotyczą one "próby zgwałcenia, zgwałcenia 13-latka oraz wymuszenia rozbójniczego". Według najnowszych doniesień dziennikarzy jeden z podejrzanych, który miał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego, ale przebywał na wolności, właśnie trafił do aresztu. "Zgłosił się do świadka tego zdarzenia i próbował sprawić, aby zeznania zostały zmienione. Oprócz tego wpływał pośrednio na to, aby pokrzywdzony wycofał się ze swoich zeznań" - mówi w rozmowie z TVP3 Poznań, prokurator Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

17-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Podejrzanym grozi do 15 lat wiezienia.

Choć 13-latek zeznał, że był nękany od dłuższego czasu, podejrzani twierdzą, że była to tylko zabawa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro