Reklama
Reklama

Zapłakana 4-letnia dziewczynka błąkała się na parkingu przy markecie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Caleb Woods / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Caleb Woods / unsplash.com

Matka nie zauważyła, że dziecko wyszło ze sklepu.

Do zdarzenia doszło w Wągrowcu. Dziewczynkę zauważył policjant. "Przewodnik wraz ze swoim owczarkiem patrolowali rejony w pobliżu ul. Reja. Około godziny 13 przechodząc przez parking marketu zauważyli, krążącą się pomiędzy samochodami małą dziewczynkę, której leciały łezki. Policjant porozmawiał z dzieckiem i zapytał, co się stało, dlaczego płacze" - relacjonuje mł. asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy policji w Wągrowcu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

"Dziewczynka wytłumaczyła, że szuka mamy i dziadka. Przy tym wyobraziła sobie, że poszli oni do lasu. Policjant po wysłuchaniu dziecka powiedział, że razem z pieskiem znajdą mamę, jednak poszukiwania zaczną od pobliskiego marketu" - dodaje.

Mama z dziadkiem byli już przy kasie. Okazało się, że chwila nieuwagi sprawiła, że dziewczynka wyszła z marketu na parking, a potem zagubiona szukała dorosłych, którzy nawet nie zdążyli zorientować się, że nie ma przy nich dziewczynki.

"W całym tym pośpiechu i zbliżającym się zgiełku przedświątecznych zakupów, nie zapominajmy o tym, co najważniejsze..." - kończy rzecznik.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro