Reklama

Tak wygląda figurka Wisławy Szymborskiej z klocków LEGO!

fot. LEGO / Łukasz Więcek / FB / screen
fot. LEGO / Łukasz Więcek / FB / screen

W ten sposób najsłynniejszy producent klocków na świecie postanowił uhonorować polską noblistkę.

Światowy Dzień Poezji obchodziliśmy 21 marca. Święto już od 23 lat ma na celu promocję poezji na świecie oraz jej twórców. Właśnie tego dnia zaprezentowana została specjalna figurka z klocków LEGO Wisławy Szymborskiej autorstwa Łukasza Więcka, byłego uczestnika programu "LEGO Masters". Powód jest jeszcze jeden - rok 2023 ogłoszono rokiem Wisławy Szymborskiej, przypada bowiem setna rocznica urodzin polskiej noblistki. W ten sposób oba ważne wydarzenia postanowił uczcić najsłynniejszy producent klocków na świecie.

Na zaprezentowanych fotografiach możemy zobaczyć nie tylko postać Wisławy Szymborskiej, również z tomikiem poezji w dłoniach, ale też zbudowane z klocków regały z książkami.

Figurka nie ma być dostępna w sprzedaży.Polska poetka, eseistka, krytyczka, Wisława Szymborska urodziła się 2 lipca 1923 na Prowencie, obecnie to część Kórnika. Jej wiersze przełożono na kilkadziesiąt języków między innymi: angielski, francuski, niemiecki, holenderski, hiszpański, czeski, słowacki, szwedzki, bułgarski, albański i chiński. W 1996 roku otrzymała Literacką Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Została odznaczona Orderem Orła Białego. Wisława Szymborska zmarła w 2012 roku swoim domu w Krakowie w wieku 89 lat. W związku z trwającym rokiem noblistki również w Poznaniu przygotowano sporo wydarzeń. Pisaliśmy o tym tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
24℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro