Reklama
Reklama

68-latka wjechała w bok radiowozu. "Żadne tłumaczenia nie są w stanie usprawiedliwić jej zachowania"

fot. KPP Kościan
fot. KPP Kościan

Kobieta wsiadła za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed południem na skrzyżowaniu ulic Matejki i Kilińskiego w Śmiglu. Nagle w prawy bok radiowozu marki Hyundai i20 uderzył Citroen C3, poruszający się od strony ul. Kilińskiego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

"Na miejscu zostały wykonane czynności pod nadzorem naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego. Jak ustalono, 68-letnia mieszkanka gminy Śmigiel, kierując pojazdem Citroen, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń"- relacjonuje asp. Jarosław Lemański, oficer prasowy policji w Kościanie.

"Całe zdarzenie zakończyłoby się jedynie ukaraniem kierującej mandatem karnym, lecz nie w tym przypadku. U kobiety badanie trzeźwości wykazało 2,1 promila alkoholu w organizmie. Żadne tłumaczenia nie są w stanie usprawiedliwić jej zachowania. Straciła już prawo jazdy, teraz stanie przed sądem" - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
72.24 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro