Reklama
Reklama

Będzie remont kolejnej ważnej poznańskiej ulicy. Szukają wykonawcy

fot. PIM
fot. PIM

Zbliża się remont kolejnego odcinka ul. Warszawskiej.

Na lato tego roku zaplanowany jest remont nawierzchni północnej, prowadzącej w kierunku centrum, jezdni ul. Warszawskiej między ul. Św. Michała i ul. Krańcową oraz skrzyżowania ulic Warszawskiej i Krańcowej. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę robót budowlanych.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

"Będzie to kolejny etap prac, których zadaniem jest poprawa komfortu i bezpieczeństwa poruszania się po jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych Poznania. Zniszczona nawierzchnia na tym odcinku ul. Warszawskiej wymaga wymiany i wzmocnienia" - informują urzędnicy PIM.

"Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca nie tylko wyremontuje nawierzchnię północnej jezdni ul. Warszawskiej od ul. św. Michała do ul. Krańcowej oraz nawierzchnię skrzyżowania ul. Warszawskiej z ul. Krańcową, lecz również zajmie się odtworzeniem chodnika, peronów i zatok autobusowych w nowej nawierzchni oraz wykonaniem opasek z betonowych płyt chodnikowych. W trakcie prac m.in. zostanie wyregulowana wysokość zjazdów, a także chodników w miejscach przejść dla pieszych" - dodają.

Firmy zainteresowane udziałem w postępowaniu przetargowym swoje oferty mogą składać do 6 kwietnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Obowiązuje do odwołania
21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
4.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro