Reklama

Będzie remont kolejnej ważnej poznańskiej ulicy. Szukają wykonawcy

fot. PIM
fot. PIM

Zbliża się remont kolejnego odcinka ul. Warszawskiej.

Na lato tego roku zaplanowany jest remont nawierzchni północnej, prowadzącej w kierunku centrum, jezdni ul. Warszawskiej między ul. Św. Michała i ul. Krańcową oraz skrzyżowania ulic Warszawskiej i Krańcowej. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, który wyłoni wykonawcę robót budowlanych.

"Będzie to kolejny etap prac, których zadaniem jest poprawa komfortu i bezpieczeństwa poruszania się po jednej z najważniejszych arterii komunikacyjnych Poznania. Zniszczona nawierzchnia na tym odcinku ul. Warszawskiej wymaga wymiany i wzmocnienia" - informują urzędnicy PIM.

"Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca nie tylko wyremontuje nawierzchnię północnej jezdni ul. Warszawskiej od ul. św. Michała do ul. Krańcowej oraz nawierzchnię skrzyżowania ul. Warszawskiej z ul. Krańcową, lecz również zajmie się odtworzeniem chodnika, peronów i zatok autobusowych w nowej nawierzchni oraz wykonaniem opasek z betonowych płyt chodnikowych. W trakcie prac m.in. zostanie wyregulowana wysokość zjazdów, a także chodników w miejscach przejść dla pieszych" - dodają.

Firmy zainteresowane udziałem w postępowaniu przetargowym swoje oferty mogą składać do 6 kwietnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
24℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro