Reklama
Reklama

Kierowca pod wpływem zapewniał, że nie pił, tylko "trzymał w buzi... wacik nasączony alkoholem"

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

To miało uśmierzyć ból zęba.

Do zdarzenia doszło we wtorek rano. Funkcjonariusze pełniący służbę na terenie Międzychodu, na ulicy Piłsudskiego zauważyli kierującego busem marki Renault, który nie ustąpił pierwszeństwa mężczyźnie przechodzącemu przez oznakowane przejście dla pieszych. Pieszy znajdował się już w połowie drogi na drugą stronę jezdni.

Funkcjonariusze natychmiast zareagowali. "Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w związku z popełnionym wykroczeniem. Policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1500 złotych, a do jego konta zostało dopisanych 15 punktów" - relacjonuje mł. asp. Justyna Rybczyńska, oficer prasowy policji w Międzychodzie.

To jednak nie był koniec. W związku z tym, że mężczyzna w trakcie czynności zachowywał się nerwowo, a w kontrolowanym pojeździe wyczuwalna była woń alkoholu, funkcjonariusze postanowili sprawdzić trzeźwość kierującego.

"Badanie wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna tłumaczył się tym, że bolał go ząb i wcześniej trzymał w buzi wacik nasączony alkoholem. Policjantów zupełnie nie przekonało jego tłumaczenie. Mężczyzna będzie miał jeszcze szansę wytłumaczyć się przed sądem" - dodaje rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro