Reklama
Reklama

Wpadli podejrzani o kradzież 10 rowerów w Poznaniu. Na razie nie wiadomo, co zrobili z łupem

fot. KMP Poznań
fot. KMP Poznań

Grozi im do 5 lat więzienia.

"Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań Jeżyce w wyniku czynności operacyjnych ustalili i zatrzymali mieszkańców Poznania w wieku 21 i 28 lat, którzy są podejrzani, że od stycznia do lutego 2023 roku wspólnie i w porozumieniu ukradli 10 rowerów o łącznej wartości około 9 tys. złotych. Mężczyźni dokonywali kradzieży rowerów pozostawionych głównie przed klatkami wejściowymi do budynków mieszkalnych na terenie Ogrodów i Starych Jeżyc. Przecinali zabezpieczenia w postaci linek i kłódek i odjeżdżali. Podejrzani zostali zatrzymani 2 i 3 marca br." - poinformował kom. Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży. Okazało się, że mężczyźni są dobrze znani policjantom, ponieważ już wcześniej byli zatrzymywani w związku z kradzieżami jednośladów. Na razie nie wiadomo, co podejrzani zrobili ze skradzionymi rowerami. Trwają ustalenia.

Policjanci przypominają również, żeby dobrze zabezpieczać swoje rowery. "Sezon na jednoślady się rozkręca, dlatego warto zainwestować w dobre zabezpieczenie. Nawet na chwilę nie zostawiajmy naszych rowerów bez zapięcia. Przypinajmy je do stałych elementów otoczenia. Dobrym pomysłem jest również oznakowanie jednośladu. W przypadku odzyskania przez policjantów skradzionych rowerów, bez zbędnej zwłoki wrócą do swoich właścicieli" - kończy kom. Święcichowski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
12.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro